Dzień Dziecka w klasie 1b i 1d. Gry, zabawy detektywistyczne, lody i seans filmowy.
Dzień Dziecka
Wydarzenia w świetlicy szkolnej
1. Świetlica szkolna zakończyła drugą edycję ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Mysia w Europie". Za udział i ukończenie projektu otrzymaliśmy certyfikat.
2. W naszej świetlicy różne święta z kalendarza dni nietypowych, między innymi Dzień Hamburgera, Dzień Rodzeństwa czy Dzień Roweru. Uczniowie wykonali różne prace plastyczno-techniczne, a efekty ich działań możemy podziwiać na załączonych zdjęciach. Świetliczaki lepiły również figurki z plasteliny, grały w szachy i inne gry planszowe oraz projektowały ilustracje do czytanej książki "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Korzystając z pięknej pogody popołudnia spędzaliśmy na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną, rysując kredą czy bawiąc się w tunelach. Do wakacji i kalendarzowego lata zostały już tylko 2 tygodnie więc pilnie i z zapałem zaczęliśmy zmieniać wystrój naszej świetlicy zdobiąc ją letnimi kwiatami i wakacyjnymi rysunkami. Obchodziliśmy również Dzień Dziecka, w czasie którego nauczyciele świetlicy przygotowali film animowany i słodki poczęstunek dla wszystkich świetliczaków.
3. W ubiegłym tygodniu świetliczaki brały udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez starsze koleżanki ze szkolnego zespołu tanecznego. Było dużo zabawy i śmiechu, ale też rozwijaliśmy motorykę dużą, koordynacje ruchową jak i percepcję słuchową
NASZA UCZENNICA ZWYCIĘŻCZYNIĄ
2 czerwca w Mediatece odbyło się wydarzenie "Mam kota na punkcie Cukierka", gdzie miała miejsce prapremiera książki tyskiego pisarza Waldemara Cichonia: "Posłuchaj Cukierku". Z dumą ogłaszamy że uczennica naszej szkoły Sonia Małas z klasy 3d zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Szalony świat kota Cukierka"oraz zdobyła nagrodę specjalną przyznaną przez ilustratora książek pana Dariusza Wanata.
Wycieczka 3a i 2a
17 maja byliśmy na wycieczce w Ojcowskim Parku Narodowym i Pustyni Błędowskiej -3a i 2a.
Zwiedziliśmy Grotę Łokietka oraz Multimedialne Muzeum Ojcowskiego Parku. Spacerowaliśmy Doliną Prądnika. Widzieliśmy Maczugę Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale. Duże wrażenie zrobiła na nas Pustynia Błędowska. Wycieczka była super
XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Dramacie i Teatrze
27 maja 2024 w naszej szkole już po raz 15. gościliśmy szkoły powiatu tyskiego i bieruńsko-lędzińskiego. Odbył się XV Powiatowy Konkurs o Dramacie i Teatrze.
Tym razem uczniowie zmagali się z dziełem Szekspira pt.”Romeo i Julia”. Oprócz tego zadania dotyczyły historii dramatu i teatru oraz filmu o tym samym tytule. Rywalizację urozmaicały połączenie tradycyjnych zadań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - tablicy interaktywnej oraz wirtualnej rzeczywistości (VR). Pozwoliło to uczniom na chwilę przenieść się do słynnej Werony. Jak zwykle wyzwaniem okazało się zadanie sceniczne. Jednak wszyscy sobie z tym świetnie poradzili.
I miejsce zdobyli uczniowie Julia Nawrat, Sonia Rutkowska i Tymoteusz Kokot z Szkoły Podstawowej nr 37 w Tychach. II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu, a III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach.
Zwycięzcom gratulujemy!
Organizatorki
Agnieszka Stasica, Krystyna Rasińska, Monika Zipser-Kosobucka
Czytelnicy maja
Czytuś nie mógł już się doczekać, aby ogłosić najlepszych czytelników maja:
Wasze zakładki w Mediatece
Pamiętacie Wasze zakładki? Można je oglądać w Mediatece.
Nasz gość, Pan Andrzej Kowalczyk - tyski sportowiecc
W maju naszym gościem był Pan Andrzej Kowalczyk - tyski sportowiec ukierunkowany na biegi górskie i pływanie lodowe, członek kadry narodowej i sześciokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy. Najmłodszym uczniom szkoły opowiadał o swoich dokonaniach, radości jaką czerpie ze sportu. Na przygotowanych filmach widzieliśmy jakie emocje towarzyszą startom w imprezach biegowych. Dziękujemy za barwne opowieści i cierpliwe odpowiadanie na pytania dzieci.
Teatr Zagłębia
Jeszcze jedna informacja z ostatniego tygodnia: klasa 5c i 5a gościły w sosnowieckim Teatrze Zagłębia „Tajemniczy ogród, to niesamowity spektakl, zupełnie inny niż te, które widzieliśmy dotychczas. To swoisty recykling klasyku. Sięgający po różnorodne środki artystyczne (muzyka współczesna, video art, performance), pokazuje jak radzić sobie ze stratą z różnych perspektyw. To przedstawienie o zakończeniu, którego nikt się nie spodziewał. Autentyczne, wzruszające i do głębi poruszające. Pierwszy raz poznajemy na deskach teatru historię jednej z aktorek i nagle końcowa scena zostaje odegrana raz jeszcze, ale z zupełnie innym wydźwiękiem. Ten spektakl powinien zobaczyć absolutnie każdy! mgr Monika Zipser-Kosobucka
mgr Magdalena Krzemień
Dzień Dziecka
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka klasa 2d wybrała się do sali zabaw w Gemini. Po powrocie uczniowie powiedzieli " Prosimy o więcej takich dni".
Dzień Dziecka klasy 2c rozpoczął się nieco wcześniej. Spośród wielu możliwości wybraliśmy wyjście do kina. Spacer alejkami miasta, samodzielny zakup dowolnych zestawów no i oczywiście wrażenia związane z oglądaniem filmu sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.
Geografia w szkole
Lekcje geografii powinny być w terenie! Szkoda, że nie wszystkie mogą, ale - kiedy tylko się da - wychodzimy. Uczniowie klas siódmych najpierw projektowali wycieczki wokół szkoły a następnie zamieniali się w lokalnych przewodników.
Każde wyjście było inne, na co innego uczniowie zwracali uwagę. Przyznam, że dla mnie odkryciem było Butowe Drzewo i historie z nim związane. Może znajdzie się ono na turystycznej mapie Tychów?
Nauka altruizmu
Jedynym z podstawowych zadań szkoły jest nauka altruizmu, ofiarności, szacunku do drugiej osoby, niesienia pomocy osobą jej potrzebującym, starszym, schorowanym. Gdzie lepiej niż w Domu Opieki Społecznej można nauczyć się tych wartości? Uczniowie klasy 2d i 2e odwiedzili Dom Pomocy Społecznej św. Anny, gdzie wzorowo odrobili lekcje w czynieniu dobra, ofiarując pensjonariuszom to co najcenniejsze- swój czas.
Dzień Mamy i Taty
Z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca klasy 2d i 2e przygotowały występy dla rodziców. Dzieci miały okazję zaprezentować swój talent aktorski, taneczny oraz wokalny. Komediowy występ zwieńczyła chwytająca za serce piosenka, czyli było tak, jak w dobrym teatrze być powinno- i zabawnie i wzruszająco. Dołączamy się do życzeń, a młodym artystom serdecznie gratulujemy!
Driving Rang
27 i 28 maja uczniowie z klasy 7c,7b i 8b w ramach lekcji wychowania fizycznego mieli okazję poznać tajniki golfa i spróbować swoich sił na tyskim Driving Rang'u. Zajęcia bardzo się podobały. Dziękujemy Panu Danielowi Ostrowskiemu, Trenerom #Tyski Klub Golfowy za organizację i przeprowadzenie fantastycznych zajęć.
Wycieczka nad morze
W maju klasy 3b, 3c i 3d wyjechały na 5 dni na wycieczkę do Jastrzębiej Góry. Wrażeń mieliśmy mnóstwo. Bawiliśmy się na pięknej plaży, weszliśmy na latarnię w Rozewiu, zwiedzaliśmy Hel. Tam podziwialiśmy foki w fokarium. Pojechaliśmy również do Trójmiasta. W Gdyni byliśmy w oceanarium i statkiem popłynęliśmy na molo w Sopocie. Odwiedziliśmy również Neptuna na gdańskiej Starówce. Z przewodnikiem zwiedziliśmy zamek w Malborku. Wszyscy się lepiej poznaliśmy podczas zabaw i dyskotek. Spędziliśmy ze sobą mnóstwo czasu i wspaniałe wspomnienia zabraliśmy do domu razem z mnóstwem pamiątek.
Podziękowania
Przekazujemy podziękowanie za każdy dar złożony na rzecz adoptowanych przez nas 2 dzieci z wioski Rafai w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzięki naszemu wsparciu chłopcy mogą ukończyć szkołę
Zajęcia w świetlicy
W naszej świetlicy wiele się działo w ostatnim czasie. Piękna pogoda sprzyjała różnym aktywnościom na świeżym powietrzu, bo przecież w zdrowym ciele, zdrowy duch. Piłka nożna, skakanki, rysowanie kredą, zabawy w tunelach to ulubione aktywności naszych świetliczaków. W minionym czasie obchodziliśmy także różne święta z kalendarza dni nietypowych: Dzień Polskiej Niezapominajki, Światowy Dzień Pszczół, Dzień Praw Zwierząt, Światowy Dzień Żółwia czy Dzień Ślimaka, którym towarzyszyły prace plastyczne wykonywane przez naszych uczniów. Świetliczaki tworzyły również bransoletki z tasiemki, pomponiki z włóczki, kwiaty z bibuły, papieru oraz rysowały portrety Pana Kleksa z ekranizacji filmowej tej szkolnej lektury. Oczywiście nie zabrakło również konstrukcji z klocków i układania puzzli. Poranki, a niejednokrotnie i popołudnia upływały na wsłuchiwaniu się w przygody Łucji, Piotra, Zuzanny i Edmunda z książki "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa. Nasi uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z multisportowcem, biegaczem i pływakiem lodowym Panem Andrzejem Kowalczykiem, którego postać i niesamowite osiągnięcia wywarły na nich ogromne wrażenie. Cały tydzień świetliczaki przygotowywały się do Dnia Matki wykonując z wielkim zapałem i oddaniem niespodzianki dla swoich kochanych mam.
Wycieczka
21 maja klasy 6a i 6b wybrały się pociągiem na wycieczkę do Ustronia pod opieką Pań Ani Kozak, Moniki Danielak i Klaudii Zielińskiej. Grupa zdobyła szczyt Równicy.
I NAGRODA DLA NATASZY CZABAN W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM
I NAGRODA DLA NATASZY CZABAN W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM
10 maja w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczysta gala dla laureatów dwóch konkursów zorganizowanych przez Wojewodę Śląskiego i Śląską Kurator Oświaty przy wsparciu KSSE SA dla uczczenia 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Pierwszy z nich – konkurs plastyczny pt. „20 lat w Unii Europejskiej” skierowany był do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego, a jego przedmiotem było wykonanie plakatu przedstawiającego własną interpretację 20rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Spośród ponad 150 zgłoszonych prac wybrano 3 najlepsze oraz wyróżniono 7 kolejnych. I miejsce w tym konkursie zdobyła uczennica naszej szkoły Natasza Czaban z klasy 7d. Prace laureatów można podziwiać do końca maja na wystawie pokonkursowej na katowickim rynku.
Drugi konkurs - fotograficzno-filmowy pt. „Zoom na unijne” skierowany został do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego przedmiotem było wykonanie fotografii lub krótkiego filmu/rolki przedstawiających obiekty i miejsca, które powstały lub zostały zmodernizowane w województwie śląskim dzięki funduszom unijnym.
W uroczystości udział wzięli: Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla oraz Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA dr hab. Rafał Żelazny. Wśród zaproszonych gości znaleźli się nagrodzeni uczniowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz rodzice i opiekunowie laureatów.
Bilet biblioteczny do przygody
Od 1 marca wielu uczniów brało udział w projekcie czytelniczym Bilet biblioteczny do przygody, czytając książki z wybranych kategorii i wpisując ich tytuły na specjalnie przygotowanym bilecie. Każdy z nich przeczytał w tym czasie przynajmniej 10 książek. Wiele się nauczyli, przeżyli przygody i cały wachlarz emocji wraz z bohaterami literackimi. To prawdziwa nagroda. Gratulujemy.W piątek, 17 maja odbyło się losowanie nagród dodatkowych. Wylosowane zostały następujące osoby, które zapraszamy po nagrody do biblioteki:
1. Alicja Kuś, kl. 2d
2. Judyta Karchut, kl. 3b
3. Wiktoria Domagała, kl. 3c
4. Lena Semik, kl. 4d.
Archiwum Aktualności