Jesień, to taki czas, kiedy dość łatwo zarazić się... nie nie będziemy narzekać. To wstęp do tego, że zarazić można kogoś nie tylko np. wirusem, ale też pasją. I to właśnie robią uczennice klasy 6c. Alina i Elizaveta mają niesamowitą pasję. Kochają ptaki. Obserwują je, czytają o nich książki, oglądają filmy, zbierają piórka, pięknie rysują. Spędzają czas w lesie, w parku, na powietrzu.W ostatnich dniach przyszły z p. Bibliotekarką do klasy 2a i 3d, aby o swoich zainteresowaniach opowiedzieć młodszym koleżankom i kolegom. Podzieliły się wieloma ciekawostkami m. in. o tym jak zbudowane są gniazda ptaków, jak ptaki śpią, które ptaki są najmądrzejsze, a które najszybsze. Pokazały dzieciom książki o ptakach dostępne w naszej bibliotece. Ale najbardziej zachwyciły albumem, który tworzą, albumem z opisami, rysunkami i prawdziwymi piórami ptaków. O każdym z nich mogłyby opowiadać godzinami. No i wielu uczniów zaraziło się ich pasją. Może Wy też się zarazicie? Warto. Ps. Pamiętajcie, jeśli chcecie zbierać piórka ptaków, to należy używa rękawiczek, i piórka zdezynfekować specjalnym płynem - to ważna wskazówka udzielona przez młode panie ornitolog.
Aktualności
Nasze pasje
Czytamy z sercem
Serdecznie gratulujemy laureatom szkolnego konkursu plastycznego "Dla serca", organizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu "Czytamy z sercem":
I miejsce: Zuzanna Urbanek z kl. 2b, Miroslava Plis z kl. 4d, Zuzanna Ustarbowska z kl. 7d.
II miejsce: Anna Grzesiak z kl. 2a, Milena Wałkuska z kl. 7c, Milena Darul z kl. 7d, Gabriela Dyc z kl. 8a.
III miejsce: Borys Kiecok z kl. 1a, Zofia Kroczek z kl. 2cWyróżnienia: Franciszek Majdański z kl. 1b, Julia Pigan z kl. 2c.
Europejski Dzień Języków Obcych
Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, na lekcjach języka polskiego z p.A.Stasica klasy 4c,5c,5d,8a I 8b wysłuchały wykładu na temat historii zapożyczeń. Następnie sprawdzili swoją pamięć, bawiąc się wyrazami. Przyporzadkowywali je do poszczególnych języków, z których pochodzą np. łaciny, włoskiego, francuskiego, niemieckiego itp. Wszyscy sobie świetnie poradzili!
Wyjazd do teatru Ateneum
26 września klasy 1c, 2b, 2d oraz 3d pojechały do teatru Ateneum w Katowicach. Aktorzy odgrywający rolę bohaterów z serii "Piaskowy wilk" oraz wnętrze teatru wywarły na uczniach ogromne wrażenie.
Integracja klas siódmych
W dniu dzisiejszym, dwie nowopowstałe klasy 7a i 7b integrowały się na wycieczce do Pszczyny w towarzystwie swoich wychowawców.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W ubiegłą środę odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Głosy oddało 323 uczniów.
Przewodniczącą SU zostaje Zuzanna Batkowska klasa 7b.
Wygrała znaczną przewagą głosów. To już druga kadencja Zuzi
Zastępcą zostaje Adrian Konieczny z klasy 5d, a II zastępcą Laura Kliś z klasy 6c.
Gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!
Opiekunowie SU
Jesień tuż, tuż
Jesień tuż, tuż…. a w świetlicy kwitnie kreatywność. W ostatnich dniach Nasi mali artyści wzięli się za tworzenie prawdziwych dzieł sztuki! Dzieci rysowały, a potem ruszyły na spacer po liście, by je własnoręcznie przyklejać na swoje arcydzieła.
Nie zabrakło też zabawy na świeżym powietrzu – gra w piłkę, rysowanie kredą. W naszej świetlicy powstały nawet misiowe wieże i piękne prace plastyczne.
Czekamy na kolejne jesienne przygody
Dzień Kropki
15 września przypada Dzień Kropki - w tym roku w klasach 1-3 świętowaliśmy go prawie cały tydzień. To Święto to wspaniała okazja do celebrowania wszelkich przejawów kreatywności i twórczego zacięcia. Uczniowie słuchali książki, od której wszystko się zaczęło "Kropki" autorstwa Petera H. Reynoldsa. Dzień kropki był także szansą, by pokazać kolegom i koleżankom swoje różne talentyUczniowie wykonywali także różne prace plastyczne
To były wyjątkowe dni
Poznajemy zasady ruchu drogowego
Poznajemy zasady ruchu drogowego i mówimy o bezpiecznym powrocie do domu. Dzień Kropki na świetlicy. Zabawy kreatywne z klockami. Świetlica to nie tylko czas na zabawę ale i na naukę. Nasi podopieczni chętnie odrabiają zadania
Poznajemy się na świetlicy
Praca plastyczna "Pierwsza litera mojego imienia" z wykorzystaniem tektury, mazaków i kredek.
Zabawy różne w kącikach zabaw.
Harmonogram zebrań z rodzicami 12.09.2024
Sukces Miłosza
Serdeczne gratulacje dla Miłosza Dulskiego z klasy 7b, który zajął I miejsce w ekologicznym konkursie poetyckim „EKORYMY” i odebrał dziś podczas pikniku nagrodę z rąk Pana Prezydenta Macieja Gramatyki!
Życzymy dalszych sukcesów
M.Zipser-Kosobucka
Narodowe czytanie
W sobotę 7 września o godzinie 9:14, na trasie autobusu linii 254 w Tychach, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie literackie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W autobusie, który ruszył z przystanku „Osiedle L”, pasażerowie mieli okazję wysłuchać fragmentów dramatu „Kordian” Juliusza Słowackiego, jednego z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu.
Inicjatywa ta była pomysłem Moniki Zipser-Kosobuckiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Tychach. Do akcji dołączyły nie tylko inne nauczycielki p. Agata Cichy i Joanna Hajduczek, ale również uczniowie SP 37 oraz I LO w Tychach z panią Patrycją Lampart. Dzięki ich zaangażowaniu, podróżni mogli na chwilę przenieść się w świat młodzieńczego buntu, wewnętrznych rozterek oraz romantycznych dylematów, które towarzyszą tytułowemu bohaterowi dramatu Słowackiego.
Podczas przejazdu, każdy z uczestników miał okazję odczytać wybrane fragmenty „Kordiana”, co wprowadziło unikalną atmosferę i umożliwiło wspólne przeżywanie tej literackiej przygody. Celem akcji było nie tylko popularyzowanie czytelnictwa, ale także zainspirowanie młodszych pokoleń do sięgnięcia po klasykę literatury polskiej.
Narodowe Czytanie w autobusie linii 254 stało się niecodziennym wydarzeniem, które spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród pasażerów, jak i mieszkańców Tychów. Akcja ta pokazała, że literatura może towarzyszyć nam wszędzie – nawet podczas codziennych podróży komunikacją miejską. To również dowód na to, że dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej możliwe jest zorganizowanie ciekawych i inspirujących wydarzeń, które pozostaną w pamięci uczestników na długo. Fot. Jerzy Czapnik i Monika Zipser-Kosobucka
Witaj szkoło
Gdy wakacje kończą się my żegnamy z nimi się. Książki w plecaku, w worku mamy i nowych świetliczaków serdecznie witamy. Wszystkie zasady, regulaminy im przedstawiamy , aby czuły się bezpiecznie na podwórku i świetlicy oraz wiedziały gdzie maja szukać pomocnych dłoni – świetlicowa brygada RR , która zawsze im pomoże . I tak przeszkolone wyruszyły na zabawy integracyjne na podwórku szkolnym, poznając się nawzajem. Po zabawach drużyna świetliczaków zamieniła się w artystów rysując wyklejając pierwszą literkę swojego imienia, portret, wspomnienia z wakacji oraz postanowiły, że się udadzą w podróż do krainy czarów aby stworzyć wymarzoną rzecz, aby była w naszej szkole.
HARONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne,
które odbędzie się 28.08.2024 r. o godz. 16:00 w auli szkolnej.
Obowiązek nauki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
Wakacje - pamiętajmy o bezpieczeństwie
Nadszedł upragniony dla wszystkich czas w roku szkolnym - WAKACJE. Po wytężonej pracy życzymy Uczniom i Pracownikom Szkoły udanego wypoczynku. Niech te wakacje będą radosne, niech każdy krok na mapie będzie pełen dobrych, ekscytujących przygód i niezapomnianych wrażeń. Niech każda podróż prowadzi przez najpiękniejsze krajobrazy i różnorodne kultury.
Drodzy Uczniowie pamiętajcie również o bezpieczeństwie bez względu na to, gdzie będziecie spędzać czas wolny od szkoły: czy to w mieście, wsi, nad wodą, na plaży, czy w górach. Przeczytajcie broszurę dostępną TUTAJ, pamiętajcie o numerze alarmowym 112
Najlepsi czytelnicy
Czytanie na Polanie
Archiwum Aktualności