Praca plastyczna "Pierwsza litera mojego imienia" z wykorzystaniem tektury, mazaków i kredek.
Zabawy różne w kącikach zabaw.
Praca plastyczna "Pierwsza litera mojego imienia" z wykorzystaniem tektury, mazaków i kredek.
Zabawy różne w kącikach zabaw.
Serdeczne gratulacje dla Miłosza Dulskiego z klasy 7b, który zajął I miejsce w ekologicznym konkursie poetyckim „EKORYMY” i odebrał dziś podczas pikniku nagrodę z rąk Pana Prezydenta Macieja Gramatyki!
Życzymy dalszych sukcesów
M.Zipser-Kosobucka
W sobotę 7 września o godzinie 9:14, na trasie autobusu linii 254 w Tychach, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie literackie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W autobusie, który ruszył z przystanku „Osiedle L”, pasażerowie mieli okazję wysłuchać fragmentów dramatu „Kordian” Juliusza Słowackiego, jednego z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu.
Inicjatywa ta była pomysłem Moniki Zipser-Kosobuckiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Tychach. Do akcji dołączyły nie tylko inne nauczycielki p. Agata Cichy i Joanna Hajduczek, ale również uczniowie SP 37 oraz I LO w Tychach z panią Patrycją Lampart. Dzięki ich zaangażowaniu, podróżni mogli na chwilę przenieść się w świat młodzieńczego buntu, wewnętrznych rozterek oraz romantycznych dylematów, które towarzyszą tytułowemu bohaterowi dramatu Słowackiego.
Podczas przejazdu, każdy z uczestników miał okazję odczytać wybrane fragmenty „Kordiana”, co wprowadziło unikalną atmosferę i umożliwiło wspólne przeżywanie tej literackiej przygody. Celem akcji było nie tylko popularyzowanie czytelnictwa, ale także zainspirowanie młodszych pokoleń do sięgnięcia po klasykę literatury polskiej.
Narodowe Czytanie w autobusie linii 254 stało się niecodziennym wydarzeniem, które spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród pasażerów, jak i mieszkańców Tychów. Akcja ta pokazała, że literatura może towarzyszyć nam wszędzie – nawet podczas codziennych podróży komunikacją miejską. To również dowód na to, że dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej możliwe jest zorganizowanie ciekawych i inspirujących wydarzeń, które pozostaną w pamięci uczestników na długo. Fot. Jerzy Czapnik i Monika Zipser-Kosobucka
Gdy wakacje kończą się my żegnamy z nimi się. Książki w plecaku, w worku mamy i nowych świetliczaków serdecznie witamy. Wszystkie zasady, regulaminy im przedstawiamy , aby czuły się bezpiecznie na podwórku i świetlicy oraz wiedziały gdzie maja szukać pomocnych dłoni – świetlicowa brygada RR , która zawsze im pomoże . I tak przeszkolone wyruszyły na zabawy integracyjne na podwórku szkolnym, poznając się nawzajem. Po zabawach drużyna świetliczaków zamieniła się w artystów rysując wyklejając pierwszą literkę swojego imienia, portret, wspomnienia z wakacji oraz postanowiły, że się udadzą w podróż do krainy czarów aby stworzyć wymarzoną rzecz, aby była w naszej szkole.
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne,
które odbędzie się 28.08.2024 r. o godz. 16:00 w auli szkolnej.
Nadszedł upragniony dla wszystkich czas w roku szkolnym - WAKACJE. Po wytężonej pracy życzymy Uczniom i Pracownikom Szkoły udanego wypoczynku. Niech te wakacje będą radosne, niech każdy krok na mapie będzie pełen dobrych, ekscytujących przygód i niezapomnianych wrażeń. Niech każda podróż prowadzi przez najpiękniejsze krajobrazy i różnorodne kultury.
Drodzy Uczniowie pamiętajcie również o bezpieczeństwie bez względu na to, gdzie będziecie spędzać czas wolny od szkoły: czy to w mieście, wsi, nad wodą, na plaży, czy w górach. Przeczytajcie broszurę dostępną TUTAJ, pamiętajcie o numerze alarmowym 112
KLASY 1-3
Klasy 1-3 przychodzą do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcą (szczegółowy harmonogram poniżej)
KLASY 4 – 7
Klasy 4 – 7 przychodzą do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcą (szczegółowy harmonogram poniżej)
KLASY 8
Uczniowie klas 8 przychodzą na godzinę 8:30 do auli szkolnej. Po uroczystym zakończeniu roku udają się do wyznaczonej sali na spotkanie z wychowawcą (szczegółowy harmonogram poniżej)
W dniach 17-19 czerwca odbyły się trzydniowe finałowe rozgrywki w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Gier Planszowych IPN w Poznaniu. W kategorii drużynowej w grze ZnajZnak uczennice Antonina Dec i Jagna Tetla z klasy 5a wywalczyły III miejsce w Polsce tym samym stanęły na podium. Rywalizacja była bardzo ciężka gdyż nasze zawodniczki były najmłodsze wiekiem i w większości rywalizowały z zawodnikami z klas 7-8 a nawet uczniami liceum i technikum.
Dzięki wspaniałemu przygotowaniu i chęci uzyskania sukcesu Antonina i Jagna są jedne z najlepszych zawodniczek w swojej kategorii grier planszowych IPN w Polsce tym bardziej, że jest to kuratoryjna ogólnopolska olimpiada.
Gratulacje dla naszych zawodniczek Antoniny i Jagny za sumienność i wytrwałość.
Do Olimpiady uczennice były przygotowywane przez nauczycielkę z informatyki Sylwię Komanderę, która przez cały rok szkolny prowadziła koło gier logicznych dla ponad 50 uczniów SP 37 Tychy
Kto zna Pana Marcina Melona? Taaak. Jest nauczycielem angielskiego w naszej szkole. Prawda. Ale jest też autorem prześmiesznych komedii - nie tylko dla uczniów. Ostatnio w szkole oglądaliśmy Harrego Pottera a w niedzielne popołudnie w DK Sokolnia w Imielinie, mogliśmy uczestniczyć w prześmiesznej komedii pt. "Hollywood na placu" - Jego autorstwa. Pan Melon z typowym dla siebie poczuciem humoru wyciąga na wierzch przywary ludzkie, przeciwstawia pazerność honorowi, każe zastanowić się co jest dla nas najważniejsze w życiu. I to wszystko oczywiście po śląsku. Sztuka piękna i zabawna. Polecam każdemu na poprawę humoru. Kto nie widział - w lipcu będzie wystawiana w Teatrze Korez. Serdecznie polecam.
https://www.facebook.com/100079554394579/posts/446949994633477/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
W bibliotece odkryliśmy ostatni płatek z wakacyjnymi wyzwaniami. Czas zacząć je z radością realizować. Pięknych wakacji
19 czerwca klasa 3a zorganizowała spotkanie z rodzicami z okazji Dnia Mamy I Taty. Zespół teatralny Kropeczka przedstawil bajkę pt. Jaś i Małgosia. Oczywiście nie zabrakło życzeń i piosenek dla Mamy I Taty. Nie obyło się bez wzruszeń gdyż to ostatnie nasze spotkanie w tym gronie.
Zielona trawa, niebieskie niebo, ciepłe słonko, cień drzewa, kocyk, zapach kwiatów i dobra książka... to jest to. W czerwcu braliśmy udział w Międzynarodowej Akcji "Czytanie na Polanie".
Stało się, nadeszło astronomiczne lato, a wraz z nim wyniki poetyckiego konkursu
"I cóż powiecie na to,
Że już się zbliża lato?".
Jesteśmy zachwycone literackim talentem naszych uczennic. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom za udział w konkursie i zachęcamy do dalszego tworzenia. Gratulujemy!
Oto wyniki:
1. Milena Socha
2. Hanna Nowrotek
3. Aleksandra Gaszka
Organizatorki: Karolina Holesz-Antolak, Anna Odrowąż-Ryguła, Ewa Chybowska
W imieniu własnym oraz Domu Dziecka w Mikołowie z całego serca dziękujemy Państwu za wielkie wsparcie zbiórki fantów na kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie dla Antosia-superbohatera bez peleryny. Organizatorki Agnieszka Potucha, Karolina Holesz-Antolak, Agnieszka Ciereszko
Do naszych świetliczaków dotarły wyczekiwane dyplomy, certyfikaty z projektów w których brały udział w tym roku szkolnym
Powered by aSc EduPage