• Aktualności

          • Projekt BohaterON
            • Projekt BohaterON

            • Jak co roku, uczniowie SP 37 w Tychach uczestniczyli w projekcie BohaterON – i jak co roku projekt ten wzbudził ogromne zainteresowanie. Tym razem mieliśmy możliwość przesłania swoich życzeń i podziękowań dla Powstańców poprzez stronę internetową projektu.
              Klasa 8e podziękowała naszym Bohaterom w sposób wyjątkowy – pieśnią w przepięknym wykonaniu Ady i wzruszającym przemówieniem Emilki.

              Z propozycji udziału w projekcie skorzystali też nauczyciele klas I-III, którym bardzo spodobał się pomysł zapoznania najmłodszych z tak ważnym wydarzeniem naszych dziejów.
              Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że każda okazja jest dobra, żeby przypominać i czcić pamięć ludzi, którzy poświęcali swoje życie dla nas.
               

          • Miejski Konkurs fotograficzny
            • Miejski Konkurs fotograficzny

            • Dwoje uczniów naszej Szkoły:

              Zofia Kania (klasa 8b) i Rafał Bratek (klasa 5d) przystąpiło do XIV edycji konkursu fotograficznego TYCHY ŚWIĄTECZNIE, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach.

              Udział w konkursie okazał się być bardzo szczęśliwy. W grupie wiekowej do 13 lat Rafał  zajął trzecie miejsce, Zosia pierwsze!

              Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji.

          • FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI - RELACJA OBDAROWANEJ RODZINY
            • FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI - RELACJA OBDAROWANEJ RODZINY

            • Drodzy Darczyńcy, dobro to wynik dzielenia!

              Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin - dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

              Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

              Rodzina nie mogła uwierzyć w szczęście jakie ich spotkało. Chłopcy, którzy raczej są skryci i nieśmiali postanowili nam pomóc w noszeniu paczek. Byli bardzo zadowoleni, że są częścią całego zamieszania. Pani Anna nie mogła ukryć wzruszenia. Nie spodziewała się tak ogromnej pomocy i tylu wspaniałych paczek. Piotr co wieczór włącza lampkę, którą otrzymał. Jest przeszczęśliwy. Cały czas o niej mówi. Starsi chłopcy w tym samym dniu zabrali się za naprawianie rzeczy w domu narzędziami, które otrzymali. Kurtka i buty są naprawdę trafione i wszystko pasuje. Pani Anna jest zachwycona butami, mówiła że są bardzo wygodne.

              Spotkanie przebiegło w radosnej i rodzinnej atmosferze. Radość udzieliła się również nam wolontariuszom i na długo zostanie w naszej pamięci.

              Słowo od Rodziny

              Bardzo dziękuję Wszystkim za tak ogromną pomoc, bez niej nie mielibyśmy tak wyjątkowych świąt. Jestem bardzo wzruszona tak dużą ilością paczek. Brakuje mi słów żeby okazać moją wdzięczność.

              Słowo od Wolontariusza

              Z całego serca dziękuję za współpracę. To była czysta przyjemność móc z Panią współpracować. Paczka była bardzo dobrze przygotowana, każdy z rodziny otrzymał coś dla niego wyjątkowego. Rodzina na pewno dobrze wykorzysta okazaną jej pomoc. Zmieniliście życie jednej rodziny na lepsze.

              Dziękujemy, że jesteś z nami!Zespół Szlachetnej Paczki

          • Międzynarodowy Konkurs fotograficzny "Żywa okładka"
            • Międzynarodowy Konkurs fotograficzny "Żywa okładka"

            • W listopadzie i grudniu chętni uczniowie brali udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym "Żywa okładka" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku. Chodziło o to, by przygotować okładkę książki Kornela Makuszyńskiego, jak najbardziej zbliżoną do oryginału. Było to niełatwe, ale niesamowicie ciekawe i wymagające kreatywności wyzwanie. My wiemy, nie od dziś, że naszym uczniom chęci, umiejętności i kreatywności nie brakuje.
              Oto wyniki:
              I miejsce ex aequo: Jakub Krzysteczko, kl. 8c

              II miejsce ex aequo: Hubert Noras, kl. 7b
              Gratulacje !!!

          • Mieliśmy gościa
            • Mieliśmy gościa

            • W poniedziałek 9 stycznia na kółku "Robótki ręczne" mieliśmy gościa. Odwiedziła nas Babcia Adriana. To prawdziwa skarbnica wiedzy w temacie, który nas interesuje. Tym razem nauczyliśmy się jak nawijać nitkę na szpulkę, jak poprawnie założyć nitki do maszyny (to wcale nie takie oczywiste jak to po kolei zrobić), jak wybrać odpowiedni ścieg (np. do obrębiania) i szyć. Każdy chętny robił to wszystko pod okiem Pani, która na bieżąco poprawiała nasze błędy. Teraz już potrafimy wszystko zrobić jak trzeba i nie zawahamy się tej wiedzy i umiejętności w przyszłości wykorzystać. Serdecznie dziękujemy Babci Adriana za poświęcony nam czas i serce.

            • DZIEŃ OTWARTY

            • Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców odbędzie się w środę 8 lutego o godzinie godz. 17.00.

              Zapraszamy

          • Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu
            • Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu

            • W dniu 10 stycznia 2023 r. w SP 35 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bożym Narodzeniu. Była tam także nasza reprezentacja: Lenka Ławicka i Hania Strzelecka z kl. 2b. Pytania były różnorodne i niełatwe. Był do rozwiązania m.in. rebus, odgadniecie scenki pantomimicznej, pytania losowane z choinki, z kufra ze skarbami, z przeźroczystej kuli. Nasze Drugoklasistki poradziły sobie z wszystkimi doskonale i zajęły I miejsce. W nagrodę otrzymały m.in. pięknego anioła, którego można zobaczyć w gablotce na szkolnym korytarzu. Dziewczyny: Gratulacje!

          • WOŚP
            • WOŚP

            • W naszej szkole wykorzystujemy każdą okazję, aby pomagać tym, którzy pomocy potrzebują. Na miarę naszych możliwości. Na miarę serc dziecięcych, które chętnie dzielą się tym czym mają. Zwłaszcza, gdy owa pomoc łączy się z dobrą zabawą. Stale rozwijamy naszą wrażliwość.

              Z tego powodu 9 i 10 stycznia w naszej szkole widać było wiele gorących serc. Każdy, kto zdecydował się kupić jakąś rzecz na kiermaszu lub licytacji, organizowanych przez Szkolne Radio „Wykrzykn!k”, w zamian otrzymał czerwone serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto wrzucił do puszki jakieś pieniążki spowodował, że w Polsce będzie mniej osób chorowało na SEPSĘ. Dzięki nam mniej osób umrze!

              Przez ostatni miesiąc uczniowie i pracownicy szkoły przynosili zabawki, gry, przybory szkolne, książki, gadżety, które ich już nie bawiły, aby przekazać je na rzecz WOŚP. Dziś i wczoraj inni uczniowie nabywali je na kiermaszu i licytacji. W ten sposób wiele rzeczy nie zostało wyrzuconych tylko będzie cieszyć swoich nowych właścicieli. Dostało drugą szansę i nie zanieczyściło naszego świata. To też bardzo ważne.

              Całość naszego szkolnego finału WOŚP zakończyła dyskoteka, na której sporo osób bawiło się doskonale. Wiele efektów dyskotekowych, dobre nagłośnienie i mikrofony bezprzewodowe, wspierało ich w tej zabawie. Część tych rzeczy mamy dzięki programowi # Laboratorium przyszłości. Są to dobrze zainwestowane pieniążki. Pomagają dzieciom w dobrej zabawie, która ich jednoczy, relaksuje i uczy aktywnego zagospodarowywania swego czasu wolnego.

              O godzinie 18:00 zakończyliśmy licytację przedmiotów, jeszcze nie wiemy ile jest w puszkach, ale jesteśmy szczęśliwi, że nasza szkolna impreza przyczyniła się dla dobra innych. Warto było te dwa dni być w szkole już przed siódmą i pracować dla WOŚP. Niektórzy pracowali cały dzień, do późna wieczora. Ale było warto!

          • "Pewnej nocy w bibliotece... "
            • "Pewnej nocy w bibliotece... "

            • Ogłaszamy wyniki Rejonowego konkursu czytelniczo-literackiego "Pewnej nocy w bibliotece...".
              Prace wszystkie są przepiękne, i pokazują bogatą wyobraźnię uczniów.
              Serdecznie gratulujemy laureatom:

              Kategoria klas 2-4:

              Miejsce I - Zofia Cykowska, SP nr 1

              Miejsce I - Jakub Wojciechowicz, SP nr 40

              Miejsce II - Dominik Mazur, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

              Miejsce III - Liliana Toporek, SP nr 40

              Wyróżnienie - Jan Makselan, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

              Wyróżnienie - Zuzanna Kubiak, SP nr 19

              Kategoria klas 5-7

              Miejsce I - Nina Okońska, SP nr 19

              Miejsce II - Helena Szeliga, SP nr 17

              Miejsce III - Borys Dyakov, SP nr 18

              Wyróżnienie - Kacper Czosnyka, SP nr 18

               

          • Wigilia w klasie 8f
            • Wigilia w klasie 8f

            • Wigilia klasy 8f to cudowny czas, o którym mimo mijających dni trudno nam zapomnieć. Jak na wigilię przystało przygotowania do niej zaczęliśmy 22 grudnia, późnym popołudniem, po lekcjach. Nie mieliśmy tyle czasu, aby samodzielnie wykonać pierogi, więc ograniczyliśmy się do zagrzania kupionych w sklepie. Tak samo było z barszczykiem. Fajnie, gdy w szkole jest dostępna dla uczniów kuchenka wyposażona w niemal każdy potrzebny sprzęt AGD. Inna grupa zajmowała się w tym czasie przygotowaniami stołu. Oczywiście pod obrusem było sianko, a stół stopniowo zapełniał się talerzami,  ozdobami i przyniesionymi smakołykami. O 17:30 byliśmy niemal gotowi do wigilii. Pozostało nam tylko poczekać na spóźniającego się kolegę. Czuło się magię świąt niemalże namacalnie. Między innymi dlatego, że jeszcze rano pół klasy chorowało, a wieczorem byliśmy razem, niemalże w komplecie. Cud. Po kilkunastu minutach wszyscy zasiedli do stołu, do świątecznego barszczu i pierogów, które gorące nie mogły dłużej czekać. Potem dopiero nastąpił czas życzeń i łamania się opłatkiem. Tyle życzliwych słów popłynęło, że aż trudno uwierzyć, że to klasa 8f - cud.  Kolejnym, oczywiście magicznym sposobem, pod choinką pojawiły się prezenty. Nikt nie wiedział, które będą dla kogo. Tylko święty Mikołaj, znający nazwiska osób kryjących się pod wylosowanymi numerkami, potrafił je dostarczyć do odpowiednich osób. Po prezentach oczywiście czas na kolędy. Instrumentów nie mieliśmy, ale nowo zakupione nagłośnienie działało świetnie. Kilka osób włączyło się w śpiewanie, jednak nie wszyscy. Widać nie starczyło magicznego nastroju, aby aż taki cud mógł się wydarzyć. I tak spędziliśmy czas prawie do 19:30. Trzeba było się powoli żegnać. Została jeszcze grupa sprzątająca, która zadbała aby sala lekcyjna i kuchenka wróciły do należytego porządku.

              Fajna taka wieczorna wigilia klasowa, gdy wszystkim zależy aby było miło i odświętnie. Wprawdzie czasem trudno wyzbyć się przez cały rok pielęgnowanych cech takich jak: egoizm, zachłanność, lenistwo, hałaśliwość. Ale gdy człowiekowi zależy, to i takie cuda się zdarzają.

              Pozostały wspomnienia i garść zdjęć wykonanych nowym w szkole aparatem fotograficznym – stąd jakość dobra, ale czy widać na nich ów cudowny nastrój? Oceńcie sami.

              Na zakończenie trzeba dodać, że sprzęt z którego korzystaliśmy udało się zakupić dzięki udziałowi szkoły w projekcie # Laboratoria Przyszłości

          • Misyjni Kolędnicy
            • Misyjni Kolędnicy

            • Wróciliśmy do szkoły po Świętach. Niektórzy potrzebują troszkę czasu, inni od razu wzięli się do pracy, bo czasu niewiele. Misyjni Kolędnicy stanęli na wysokości zadania. We wtorek 3 stycznia nagrali występ. Jeszcze tylko wolontariusze pod okiem p. Bibliotekarki zmontują filmik (okraszą go także potrzebnymi informacjami) i misja wypełniona. Warto było się zaangażować, tak na całego. Bo przecież cel jest ważny. Pomagamy w edukacji i rozwoju dzieciom z wioski Rafai w Republice Środkowoafrykańskiej.
              Ps. Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i muzykom za zaangażowanie i serce. Dziękujemy też nauczycielom za umożliwienie nagrania.

          • Konkurs na Najładniejszą Kartkę Świąteczną
            • Konkurs na Najładniejszą Kartkę Świąteczną

            • Ogłoszony przez Samorząd Uczniowski Konkurs na Najładniejszą Kartkę Świąteczną został rozstrzygnięty.W wyłonieniu zwycięzców wspierała nas Pani Paulina Niemczyk, za co bardzo dziękujemy.Prac było wiele, decyzja nie była łatwa, stąd w kategorii uczniów starszych mamy nawet po dwie osoby na tym samym podium.

              Uczniowie klas I-III

              Miejsce I – Lena Cichoń (1d)Miejsce II – Zuzanna Biel (3a)Miejsce III – Maja Cienciała (3a)

              Uczniowie klas IV-VIII

              Miejsce I – Jagoda Jedlińska (4c)Miejsce II – Patryk Pasierbski (5a) i Rafał Grzybek (6e)Miejsce III – Noemi Sapok (6c) i Marta Dylda (6c)

              Gratulujemy!!!

              Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.Wasze kartki i życzenia trafią teraz do Hospicjum by umilić świąteczny czas pacjentom tam przebywającym.

              Opiekunowie SUKlaudia Zielińska i Urszula Michta

          • Dziękujemy
            • Dziękujemy

            • " Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia

              Wszyscy wszystkim ślą życzenia.

              Drzewa - ptakom, ptaki - drzewom

              Tchnienie wiatru - płatkom śniegu".
                      A nasi wolontariusze zanieśli przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli przepiękne kartki świąteczne z ciepłymi życzeniami dodającymi otuchy i sprawiającymi radość do Hospicjum św. Kaliksta I w Tychach. Do akcji przyłączył się także Samorząd Uczniowski przekazując kartki wykonane na konkurs oraz dzieci odwiedzające bibliotekę pięknie ozdabiając karton na "przesyłkę". Serdecznie dziękujemy każdemu z osobna za włączenie się w akcję i okazane .

          • Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnościami
            • Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

            • W dniach 5-9 grudnia nasza szkoła solidaryzowała się z osobami niepełnosprawnymi poprzez żółty kolor ubioru, przygotowanie plakatów na temat niepełnosprawności. Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia prowadzili zajęcia wychowawcze, na których zostały poruszone kwestie codziennego życia osób zmagających się z niepełnosprawnościami.Dziękujemy wszystkich uczniom, którzy się zaangażowali, przebrali na żółto i aktywnie uczestniczyli w zajęciach

          • Szkolne eliminacje
            • Szkolne eliminacje

            • W piątek 14 grudnia trzecioklasiści mierzyli się z nie lada zadaniem. Podczas szkolnych eliminacji międzyszkolnego konkursu "Poezja, która nas łączy" odpowiadali na naprawdę trudne pytania dotyczące znajomości wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Powiecie: "Jakie to trudne zadanie, każdy te wiersze zna". No to spróbujcie odpowiedzieć na przykładowe pytania: Czego nie zasznurował leń? W jakim mieście mieszkał Pan Tralaliński? Co przygotowała na deser Pani Słowikowa? Uzupełnij tytuł: "Słówka i ...... ". Jak nie miał na imię Słoń Trąbalski? . I jak Wam poszło?

              Czas na ogłoszenie wyników. Do międzyszkolnego etapu konkursu przeszły 4 następujące osoby:
              Szymon Odrobina z kl. 3b,
              Adrian Konieczny z kl. 3d,

              Ewa Rojek, z kl. 3c,
              Iga Burzawa z kl. 3a.

              Gratulujemy i życzymy powodzenia oraz radości podczas przygotowań do kolejnego etapu.